Kompletní průvodce rozdělením pozemku

Rozdělit pozemek dnes již můžete bez nutnosti změny vlastníka, což otevírá nové možnosti pro optimalizaci využití vaší nemovitosti. Zde je detailní návod, jak postupovat při rozdělování pozemku.

Základní příprava

Než začnete, ověřte určení a zastavitelnost pozemku a získejte souhlas od všech spolumajitelů.

Žádost a první návrh geometrického plánu

Podání žádosti o dělení nebo scelování je prvním krokem. Sestavte si první návrh geometrického plánu pomocí online katastrální mapy, který následně profesionálně dopracuje geodet.

Souhlas od úřadů

Proces vyžaduje souhlas obecního a stavebního úřadu. V případě změny využití území nezapomeňte podat i patřičnou žádost na stavební úřad.

Finální geometrický plán

Po získání všech souhlasů nechejte geodetem vypracovat finální geometrický plán, který je nezbytný pro zápis do katastru nemovitostí.

Návrh na vklad do katastru

Jako poslední krok podáte Návrh na vklad do katastru nemovitostí s potřebnými přílohami a kupní smlouvou, pokud se chystáte parcely prodat.

Doba a náklady

Celý proces trvá obvykle 3–4 měsíce. Cena zahrnuje geodetické služby, administrativní a právní poplatky.

Rozdělení pozemku může otevřít nové možnosti pro vaše plány s nemovitostí. S důkladnou přípravou a odborným poradenstvím lze celý proces zvládnout bez větších komplikací. Pro více informací a podporu kontaktujte naše odborníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *