sportovni leginy

Nestárnoucí hit našeho šatníku – legíny

Jedním z velmi oblíbených kousků oblečení jsou mnoho let legíny a asi sotva se najde žena, která nemá alespoň jedny ve svém šatníku. Ať už se jedná o klasické sportovní legíny, fitness legíny, nebo pouze domácí legíny. Dříve se legíny užívaly pouze při sportu, ale v dnešní době se staly univerzálním oblečením i na běžné nošení.

Jsou velmi pohodlné, ale je potřeba si uvědomit, že se nejedná o klasické kalhoty, tudíž je k jejich nošení potřeba přistupovat obezřetně. Materiál, ze kterého se legíny vyrábějí, nelichotí úplně všem postavám. Pokud se přesto rozhodnete nahradit kalhoty legínami, snažte se dodržovat několik zásadních pravidel. V první řadě nenoste legíny průsvitné, dále pak legíny, které jsou již plné žmolků a kombinujte je vždy s delším topem, který končí pod zadní částí těla.

Jak tedy správně nosit legíny? I když jsou legíny elastické, snažte se vždy při jejich výběru volit správnou velikost. Legíny by na vás určitě neměly plandat, ani vaši postavu příliš silně obepínat tak, až by se na některých místech nepatřičně zařezávaly. Ani jedna z těchto variant by asi nepůsobila příliš esteticky.

Snažte se legíny vždy kombinovat se svršky v prodloužené délce. Volte různé košile, blůzy, delší trička či topy, tuniky nebo svetry. Určitě se vyhněte krátkým svrškům. Trička do pasu v kombinaci s legínami vypadají mnohdy celkem nevkusně.

Legíny velmi zvýrazňují nohy. Pokud tedy nemáte téměř ukázkové nohy, nemusíte si hned zoufat. Stačí si k nim obléct dlouhé triko, například s kardiganem či delší košili s koženou bundou a pozornost od nedokonalých nohou hravě odlákáte.

Dále také záleží na délce legín. Pokud zvolíte legíny pod kotníky, budou vám nohy opticky prodlužovat, naopak kratší délky legín budou nohy zkracovat.

Velké oblibě se těší hlavně díky své univerzálnosti, obyčejné černé legíny z bavlny, které se dají využít při sportovních či volnočasových aktivitách, doma nebo třeba do práce. K těmto legínám pak lze kombinovat libovolně barevné svrchní díly oděvů.

V nabídce na trhu naleznete spousty druhů legín z různých materiálů, dnes již třeba i zateplené legíny, které si díky pohodlnému nošení určitě zamilujete. A nemusíte se zaměřovat pouze na jednobarevné druhy.  Pro milovníky extravagantního oblečení jsou k dostání legíny i s různými květinovými motivy či různými vzory. Zde ovšem musíte počítat s tím, že tyto druhy mají tendenci postavu rozšiřovat.

Pokud nechcete riskovat optické rozšíření své postavy, zvolte si legíny jednobarevné, nejlépe v černých či zemitých barvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *