olivový olej

Olivový olej Casas de Hualdo má původ v kastilské krajině

Pokud máte rádi španělskou historii, jistě víte, jaký význam pro ni mělo Toledo. Centrem Hispánie totiž nebyl vždy jen a pouze Madrid, to bychom se dívali až moc na moderní dějiny. Kastilské království se stalo srdcem sjednoceného Španělska po znovudobytí Pyrenejského poloostrova a vítězství nad obávanými Maury. Jižanská kuchyně je také oblíbeným prvkem snad po celém světě, a právě tato prosluněná země je jejím vyhledávaným reprezentantem. Pokud milujete rajčata, ale dáte si s oblibou i rybí dobroty, jste vřele vítáni. Tajnou ingrediencí je totiž olivový olej!

Čeká tu vůně rajčat, čekanky nebo mandlí

Najdeme ji v centrálním Španělsku ve vyšší nadmořské výšce, kde jsou parná a suchá léta, současně také velmi chladné zimy. Španělská farma Casas de Hualdo je asi sto kilometrů od Madridu poblíž Toleda, olivám se zde báječně daří. Poznáte to ostatně sami na obsahu některé lahvičky z místní produkce. Arbequina, Picual, Manzanilla nebo Cornicabra, co jméno, to také pojem ve světě olivového oleje. Můžete ochutnat celé kvarteto, a to i proto, že každý model se hodí k jinému typu jídel. Nenechte si ujít kuřecí s těstovinami, pizzu nebo oblíbené gazpacho, když se řekne Španělsko, nesmí chybět ani opečené tousty s rajčaty nebo modrý sýr. Vůně avokáda, zeleného jablíčka nebo mandlí je pak doplněná čekankou a zeleným banánem. V součtu pak jde o učiněnou harmonii, olivový olej prémiové kvality provoní celou kuchyni!

Samozřejmě, pokud si chcete dopřát extra panenský olivový olej, můžete se podívat i mimo Španělsko. K dispozici je italská, řecká či chorvatská produkce. Je ale pravdou, že jak se jednou zamilujete do dálek, nebude už cesty zpět. V kuchyni můžete jít jedině kupředu, objevovat nové a zkoušet menu, které zalahodí svátečním hostím. Na olivum.cz najdete hodně inspirace, a to nejen k báječným letním výletům a novinkám v kuchyni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *