Cestování netradičně

Rádi cestujete, ale tradiční destinace, kde se to hemží tisíci turisty, vás již příliš nelákají? Toužíte po netradičních zážitcích a lámete si hlavu, kam se za nimi vydat?

Lákalo by vás navštívit místa, kde na davy cestovatelů rozhodně nenarazíte, ale přesto si z těchto cest můžete domů dovézt úžasné a nezapomenutelné zážitky? Pokud přemýšlíte, že letošní dovolenou strávíte opravdu netradičně, ale nevíte přesně, co by vás mohlo zaujmout, přečtěte si několik našich tipů, nebo si zkuste vyhledat kvalitní cestovatelský blog, který by vás dokázal inspirovat a pomohl vám ve výběru dokonalých cestovatelských zážitků.

Snívali jste například při hodinách dějepisu, že byste rádi navštívili místa, která byla po staletí součástí perské říše? V dnešní době již není problém podívat se třeba do míst slavné sítě obchodních tras, využívaných obchodníky a cestovateli, které měřily zhruba 9 tisíc kilometrů, nazývané Hedvábná stezka, kde by určitě nouze o unikátní zážitky nebyla. Jedná se o starověké a středověké trasy, které procházely napříč celou Asií včetně nejodlehlejších krajů, kdy na severu Afghánistánu vedla přes Hindúkuš, v Tádžikistánu přes hory Pamíru, v Kazachstánu stoupala až do pohoří Džungarského Alatau. Hedvábná stezka byla rovněž kulturním a informačním mostem mezi Evropou a Dálným východem.

nomádi

Dalším naším tipem pro nevšední zážitky je Transsibiřská magistrála, která je považována za nejdelší železniční trať na světě, spojující Moskvu s Tichým oceánem a Pekingem. Magistrála se řadí mezi jednu z největších staveb moderní doby. Výstavba této unikátní trati byla započata koncem 19. století a definitivně dokončena byla v roce 1916. Je dlouhá přes 9 tisíc kilometrů a protíná 8 časových pásem. V dnešní době je Transsibiřská magistrála hojně vyhledávána zejména turisty, které lákají zajímavá místa, na která mohou cestou narazit, z nichž ta nejzajímavější jsou asi Moskva, Perm, Jekatěrinburg, Kazaň, Altaj, Novosibirsk, jezero Bajkal či Ulan-Ude. Díky této magistrále můžete poznat Rusko z úplně jiného pohledu.

A pokud by vám tyto cesty stále připadaly málo dobrodružné, můžete si vyzkoušet, jaký život vedou třeba nomádi, preferující kočovný život z jednoho místa na druhé, například v Mongolsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *