last minute

Cestování v roce 2021

Již více než rok se lidé na celé planetě potýkají s pandemií koronaviru Covid -19, která velice dramaticky změnila způsob života a s ním i zvyky, které byly jeho součástí. Jednou z mnoha oblastí, která byla pandemií velmi silně zasažena, je bezesporu cestování. Obavy z případné nákazy včetně zavedených zdravotních opatření jednotlivých států přerušily téměř veškerý cestovní ruch. 

Pravděpodobně tedy jednou z nejčastějších otázek v oblasti cestovního ruchu určitě je, zda bude možno cestovat v tomto roce a za jakých podmínek.  Bohužel zatím na tyto otázky neexistují jednoznačné odpovědi. Vzhledem k neustále probíhající pandemii se podmínky k cestování budou vyvíjet podle aktuální situace jak v České republice, tak i v ostatních zemích.

Obecně se však očekává, že v jarních měsících by již mohlo dojít k zlepšení podmínek pro cestování, a tím pádem i k realizaci plánovaných zájezdů pro rok 2021.

last minute

Ačkoliv se v minulosti klienti dělili zejména na ty, kteří svou dovolenou pečlivě plánovali a objednávali měsíce dopředu, a ty, kteří dávali naopak přednost spontánnímu rozhodnutí a tedy službám last minute, momentálně vzhledem k problematické situaci, dávají více přednost především druhé možnosti, tedy last minute. Předpokládá se, že tento trend bude trvat po celou sezónu roku 2021.

Nabídek rezervací zájezdů cestovních kanceláří se již rozhodlo využít spoustu klientů a nakupují last minute letenky.

Pokud také plánujete vycestovat do zahraničí, určitě je potřeba pečlivě sledovat aktuální informace ohledně koronavirové situace, doporučení a zdravotnická opatření v konkrétních zemích. Budete-li se vracet ze země, která není zařazena na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy COVID-19, je nutno před odletem do České republiky vyplnit příjezdový formulář. Jakmile vyplněné informace odešlete, obdržíte potvrzovací e-mail s QR kódem a odkazem. Formulář je možno vytisknout či zobrazit na mobilním přístroji a předložit jej při pasové hraniční kontrole při návratu do České republiky.

Mezi oblíbené destinace v této době patří například Dominikánská republika. Do této země není momentálně třeba mít zhotovený test na Covid-19, ovšem po příletu je možné, že budete namátkově testováni. Před návratem do ČR musíte vyplnit příjezdový formulář a podstoupit test PCR, který nesmí být starší než 72 hodin od odběru vzorku. Po návratu je nutno po 5 dnech karantény absolvovat test PCR a do výsledku testu dodržet karanténu.

K dalším velmi oblíbeným destinacím, které momentálně turisty lákají díky slunečnému počasí a teplému moři, jsou zejména Maledivy, Spojené arabské emiráty nebo například Zanzibar.

Cestování v roce 2021 se bude tedy nejspíš poněkud lišit od cestování v minulých letech a pravděpodobně se neobejde bez absolvování testů na koronavirus, která následně budou nahrazena potvrzením o vakcinaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *