Známe výhody a nevýhody ketonové diety

Ketonová dieta, známá také jako keto dieta, je druh stravování, který se zaměřuje na omezení příjmu sacharidů a obsahuje zvýšený příjem zdravých tuků.

Ketonová dieta přivádí tělo do stavu ketózy, to je stav, kdy tělo spaluje tuky jako hlavní zdroj energie místo sacharidů. Níže si probereme, jaké jsou výhody a nevýhody ketonové diety.

Pro koho je ketonová dieta vhodná?

Ketonová dieta není vhodná pro každého. Lidé, kteří trpí některými zdravotními problémy, jako jsou například onemocnění jater, ledvin nebo slinivky břišní, by se měli obloukem vyhnout keto dietě. Taktéž lidi s nízkým krevním tlakem, cukrovkou typu. 1, těhotné a kojící ženy by měli konzultovat s lékařem, zda je pro ně vhodná keto dieta.

Lidi, kteří jsou vhodní pro keto dietu, mohou z ketonové diety čerpat nemalé výhody v podobě účinného hubnutí a zlepšení celkového zdraví. Nicméně, je důležité dodržovat správný jídelníček a případně své kroky konzultovat s nějaký výživovým specialistou.

Usnadněte si ketonovou dietu s oblíbenými stravovacími balíčky

Aby byla ketonová dieta efektivní a nezatěžovala váš drahocenný čas, například přípravou pokrmů, využívají si předpřipravené ketonové balíčky. Jedna z takových ketonových diet je například KetoMix, který patří dle dostupných informací a recenzí, mezi to nejlepší, co se v ČR nabízí.

KetoMix nabízí keto jídla ve formě prášku a jeho příprava je rychlá i nabízí dokonce chutné pokrmy. Obsahuje směs optimálních hodnot bílkovin, aminokyselin, sacharidů, vitaminů a minerálů, které pomáhají tělu dosáhnout stavu ketózy.

Ketomix může pomoci při snižování hladiny cukru v krvi, pomáhá redukovat únavu a výrazně pomáhá při hubnutí. Avšak hubnutí byste měli podpořit i aktivním pohybem.

Ketomix je vhodný pro lidi, kteří chtějí zhubnout, zlepšit sportovní výkon, mít s sebou jídla, rychlá na přípravu nebo si chtějí udržovat zdravý životní styl. Ketomix se také přidává do nápojů nebo jídel, a lze ho koupit v různých baleních.

Jaké výhody a nevýhody spočívají v ketonové dietě?

Jako každá dieta, má i keto dieta své výhody a nevýhody. Níže si vysvětlíme hlavní výhody a nevýhod keto diety, aby vám tyto informace pomohly rozhodnout se, zda je tato dieta vhodná právě pro vás.

Mezi hlavní výhody keto diety patří:

  1. Ztráta váhy – ketonová dieta pomáhá při hubnutí, protože tělo aktivuje na spalování tuků a převádí jej na zdroj energie.
  2. Snížuje hladiny cukru v krvi – omezením příjmu sacharidů pomáhá ke snižování hladiny cukru v krvi a zlepšuje citlivost inzulín.
  3. Zlepšuje hladinu cholesterolu – keto dieta může pomoci snížit hladinu „špatného“ LDL cholesterolu v krvi a zvýšit hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu.
  4. Působí jako prevence před vznikem některých chronických onemocnění – některé studie naznačují, že ketonová dieta přispívá ke snižování rizik vzniku určitých chronických onemocnění, jako je například cukrovka, rakovina a Alzheimerova choroba.

Ketonová dieta má také několik nevýhod:

  1. Vyžaduje velkou disciplínu a plánování – ketonové diety vyžadují pečlivé plánování jídel a dodržování přísného jídelníčku. Bohužel mnohé to může být značný problémy. Pokud však setrváte, vše si tzv. sedne. Opakujte proces a vše si postupně automatizujete.
  2. Může vést k nedostatku důležitých živin – dost velkou nevýhodou při dodržování keto diety je, že nabízí nízký obsah některých důležitých živin (vláknina, vitamíny a minerály). Samozřejmě záleží na tom, jak máte nastavenou ketonovou dietu a zda ji striktně dodržujete.
  3. Mohou nastat nežádoucí účinky – někteří lidé na ketonovou dietu mohou reagovat špatně. Mohou pociťovat nežádoucí účinky, mezi které zejména patří únava, podrážděnost, nevolnost a zácpa.
  4. Může být náročné držet dietu dlouhodobě – keto dietu může být obtížné dodržovat dlouhodobě, protože může omezit příjem jiných prospěšných živin. Což může vést k pocitům hladu, únavě, sníženého výkonu a soustředění.

Závěrem lze konstatovat, že ketonová dieta je sice velmi oblíbená a účinná, ale nemusí být vhodná pro každého. Navíc sestavit si správný jídelníček dle ketonové diety se správnými denními hodnotami, může být pro mnohé velmi obtížné, a to především pro začátečníky. V takové případě je vhodnější využít balíčky od Ketomixu, kde získáte navíc jídelníček s recepty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *