Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G

Rychlé a stabilní internetové připojení v domácnosti se v dnešní době stává normou. K síti se už nepřipojují jen počítače, notebooky nebo mobilní telefony, ale celá řada dalších zařízení od televize až po chytré senzory. Jak ale vytvořit takovou domácí síť v místech, kde je obtížné nebo nemožné realizovat tradiční širokopásmové či kabelové instalace?

Stačí jedna SIM karta

Typickým příkladem takového místa je chata nebo chalupa. Ani tam již dnes nikdo nechce být offline a běžná mobilní data nemusí pokrýt potřeby celého osazenstva. Řešením je domácí mesh systém s Wi-Fi 6 Deco X50-5G od společnosti TP-Link. Zařízení funguje velice jednoduše, stačí do něj vložit SIM kartu a po jednoduchém nastavení okamžitě surfujete na vlnách 5G sítě.

Jednotka Deco X50-5G pracuje o kombinované rychlosti až 3 000 Mb/s (574 Mb/s na 2,4 GHz a 2 402 Mb/s na 5 GHz) a díky dvoupásmové Wi-Fi 6 zajišťuje stabilitu i během vysoké zátěže. Vy si tak budete moci bez problémů užít hraní online her, kvalitní 4K streamování nebo můžete stahovat a odesílat objemné soubory. To vše zároveň.

Jednotka také díky pokročilému 2,5gigabitovému portu poskytuje spolehlivé připojení s velkou rychlostí pro kabelová zařízení s vysokými nároky, typicky jde o chytré televize nebo herní konzole. Využít můžete i dvojici samostatných gigabitových portů pro zařízení připojená kabelem.

TIP: Deco X50-5G je také ideálním řešením pro dovolené či krátkodobé pronájmy. Hodit se může i pokud pořádáte nejrůznější akce, kde je nutné krátkodobě přivést kvalitní vysokorychlostní internetové připojení.

Mesh síť vyřeší pokrytí celého prostoru

Tím ale flexibilita zařízení Deco X50-5G nekončí. Pro dokonalé pokrytí vámi požadovaného prostoru můžete vytvořit praktickou mesh síť ze dvou a více jednotek a nemusíte se omezovat pouze interiérem. Deco X50-5G je totiž kompatibilní s ostatními modely Deco, čímž jsou možnosti mesh sítě prakticky neomezené a kvalitní internet tak dostanete třeba i na zahradu nebo do dílny.

Systém spolupracujících jednotek dokáže pokrýt potřeby až 150 připojených zařízení. To vše ve Wi-Fi síti s jednotným názvem a heslem. Není tak potřeba cokoliv dalšího řešit, protože vás celý systém bez prodlev a zcela automaticky připojuje k jednotce s nejlepším signálem.

Bezpečný internet jako standard

Všechny modely řady Deco se vyznačují vysokým standardem zabezpečení prostřednictvím technologie TP-Link HomeShield. Ta přináší nejen špičkovou ochranu sítě prostřednictvím sofistikovaných bezpečnostních prvků, ale i pokročilou rodičovskou kontrolu zajišťující blokování nevhodného obsahu, aplikací, či možnost omezení času stráveného na YouTube a další časové limity.

Jednoduchá instalace a intuitivní správa

Nastavit a spravovat celou síť zvládne opravdu každý, kdo vlastní chytrý telefon. Díky volně dostupné aplikaci Deco, kterou si stáhnete pro zařízení s Androidem nebo iOS v češtině i slovenštině, nastavíte celou síť během tří jednoduchých kroků. Poté ji už budete jen spravovat v intuitivním prostředí aplikace. Odhalíte zde všechna připojená zařízení nebo zcela bez obtíží vytvoříte síť pro hosty, a to i klidně jen za pomocí hlasových příkazů, protože řada Deco podporuje funkce Amazon Alexa a Google Asistant.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *