závěsná křesla

Závěsná křesla

Velmi oblíbeným trendem posledních let jsou závěsná křesla, která působí jednak velice esteticky, ale také obzvláště z toho důvodu, že svým majitelům poskytují komfortní pohodlí. Houpání v křesle vás dokáže příjemně uvolnit i uklidnit a hodí se téměř do všech interiérů, ať už se jedná o byt či terasu, nebo zahradu.

Na výběr jsou na trhu k dostání závěsná křesla v mnoha různých provedeních i materiálech, od jednoduchých textilních až po luxusní ratanová křesla a rozhodně je tedy z čeho vybírat, zcela dle vašeho vkusu či možností.

K nejoblíbenějším závěsným křeslům v dnešní době bezesporu patří:

Závěsná látková křesla

K jejich výrobě bývají používány jak přírodní, tak i umělé materiály. Z přírodních materiálů patří k nejoblíbenějším zejména tradičně bavlna, která je velmi příjemná na dotek, ovšem je potřeba zmínit, že její údržba je poněkud náročnější. Oproti tomu při použití syntetických materiálů je údržba jednoduchá, ale na dotek tato křesla tolik příjemná nejsou.

Ratanová závěsná křesla

Křesla vyrobená z ratanu jsou velice oblíbená nejen pro použití ve vnitřních interiérech, ale také pro venkovní využití, kde díky tomuto odolnému materiálu snadno odolávají i náročným povětrnostním podmínkám. Neméně významnou předností ratanu je i jeho nižší hmotnost, což umožňuje snadné, bezproblémové přesouvání křesla.

Při pořizování závěsných křesel je vhodné se zajímat jednak o materiál, ze kterého je vyrobena konstrukce, tak ale i o materiál polstrování.

Konstrukce bývá vyráběna z kovu nebo ze dřeva. Oba tyto materiály bývají kvalitní; u dřevěných konstrukcí je však třeba brát na zřetel, že by neměla být zbytečně neustále vystavována vlhkému prostředí. Zde je potřeba zmínit, že mezi nejodolnější dřeviny v tomto směru patří buk, či dub, ale velmi oblíbená jsou i výše zmiňovaná křesla z ratanu. Kovová konstrukce se vyznačuje tím, že odolává vlivu počasí a nevyžaduje údržbu.

Závěsná křesla dále dělíme podle požadovaného umístění:

Závěsné křeslo zahradní

Tento typ křesla lze umístit přichycením na terasu, pod pergolu či pod strom, anebo zvolit samostatně stojící křeslo.

Závěsné křeslo do vnitřního interiéru

Vnitřní závěsné křeslo je možno umístit do volného prostoru jakékoliv místnosti ve vašem domě či bytě, samozřejmě v závislosti na velikosti tohoto prostoru. Skladnější možností je závěsné křeslo uchycené do stropu; další možností je potom křeslo se stojanem.

Další možností je:

Závěsné univerzální křeslo

Tento typ křesla je ideálním řešením pro zákazníky, kteří chtějí své oblíbené křeslo využívat celoročně, tedy v letních měsících na terase, nebo na zahradě, a v zimě v pohodlí a teple domova.

Dopřejte si tedy z bohaté nabídky, která se na trhu nachází, kdy jako příklad uvádíme třeba oblíbené prodejny Möbelix, jakýkoliv druh závěsného křesla a určitě si s jeho pomocí vychutnáte dokonalý relax a odpočinek v klidu a pohodlí J.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *